Terra Güzellik Salonu
Terra Güzellik Salonu
Terra Güzellik Salonu
Terra Güzellik Salonu
Facebook

Terra Güzellik Salonu


TERRA GÜZELLİK SALONU olarak hizmetinizde olmaktan mutluluk duyarız.

İdeal Kaş

Estetik Bakımdan İdeal Kaş


Eğer bir kuaföre giderseniz ilk on dakikada kuaförün çırağı tarafından kaşlarınıza "yay" şekli verilir. Kaşlarınızın ortalarındaki tüyler alınır ve ortası boşaltılarak Ava Gardner kaşları yapılır. Hatta bu şeklin bir haritası da vardır (burun kanadı yanından göz kenarına çekilen bir çizgi kaş yan sınırını oluşturur vs...)


Hâlbuki 1950li yılların güzellik anlayışı çoktan değişti. Günümüz top modellerinin kaşlarına bakarsanız iki özellik görürsünüz: ...

1. Kaşları o kadar kısadır ki neredeyse gözün yan hizasından sonra tüy yoktur.

2. Kaşlar resmen "dümdüz" dür.


Ben merak edip bir kaç kuaföre özellikle bu demode kaş şeklini neden inatla yaptıklarını sordum ve net bir cevap alamadım. Anladığım kadarı ile kendi çıraklıklarında böyle öğrenmişler ve bu yay şeklini değişmez bir kural olarak kabul etmişler.


Size tavsiyemiz "düz ve kısa" kaşları kendi yüzünüzde bir deneyin lutfen...

Cilt Bakımı

Cilt bakımı her insanın yapması gereken bir bakımdır. Hem estetik hem de özellikle sağlık açısından çok önemlidir. Cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü cildimizi olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir. Tüm bu etkenler yaşımız genç olsa bile yüzümüzü solgun göstermesine neden olur. Sağlıklı cilt parlak ve canlı olur. Bu yüzden 20’li yaşlardan itibaren herkesin cildini temizlemesi ve gerekli bakımı yapması gerekir. Her insanın cildi aynı değildir. Bu yüzden ilk önce cilt analizi yaptırarak cilt tipinizi öğrenip ona göre uygun bir temizleme ürünleri almanız gerekir. Böylelikle cildinizin kuru, yağlı, ya da hassas olduğunu öğrenip bu şekilde doğru ürün kullanabilirsiniz. Uygun temizleme ürünlerini alıp hergün evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun dışında tam bir cilt bakımı için ayda bir kere cilt bakım merkezine gidip genel bakım yaptırabilirsiniz. Bu bakım yaklaşık 75-90 dk sürmekte olup sırasıyla temizleme, tonik, peeling, buhar, maske, nemlendirme işlemleri uygulanır.